Trikopigmentasyon 3D Saç Efekti | trikopigmentasyon.com | Uzm. Mehmet Fatih Bozkurt | Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

 

Trikopigmentasyon 3D Saç Efekti hakkında en çok merak edilenler.

Aklınıza takılan bir sorunuz mu var ? Siz de sorunuzu bize aşağıdaki formdan iletebilirsiniz. Sizin de sorunuz Sıkça Sorulan Sorularda yer alsın.

S.S.S

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

TrikoPigmentasyon 3D Saç Efekti Nedir ?

Mikropigmentasyon sanatının alt kategorisi olarak yer alan ve kellik kapatma yöntemlerinde son nokta olan 3 Boyutlu Saç Görüntüsü oluşturmaya olanak tanıyan benzersiz bir tekniktir.

Trikopigmentasyon 3D Saç Efekti Nasıl Yapılır?

Trikopigmentasyon 3 Boyutlu Saç Efekti elektrikli bir cihaz yardımı ile %100 Mineral Pigmentler ile epidermal seviyede mevcuttaki kıl kökleri modellenerek yeni kıl köklerinin oluşturulması sağlanarak yapılan cerrahi olmayan bir işlemdir.

TrikoPigmentasyon 3D Saç Efekti Kimler İçin Uygun Bir Yöntemdir?

1. Trikopigmentasyon 3D Saç Efekti uygulaması ile tamamen saçsız bir başı saçlı bir görüntüye kavuşturulabilir.

2. Trikopigmentasyon 3D Saç Efekti uygulaması ile Fut tekniği ile saç ekimi yaptırmış kişilere verici bölge olan ensedeki operasyon izleri ya da baş kısmından geçirilmiş bir ameliyat sonrası izler simüle edilebilir.

3. Trikopigmentasyon 3D Saç Efekti uygulaması ile Fue tekniği ile saç ekimi yaptırmış, verici bölgedeki punch izleri kamufle edilebilir.Ayrıca saç ekimi yaptırmış sonucundan tatmin olmamış kişilerde yapılarak daha yoğun bir görünüm elde edilebilir.

4. Trikopigmentasyon 3D Saç Efekti uygulaması ile Androgenetic Alopecia (genetik kellik), Alopecia Areata(saç kıran),Alopecia Universal,Alopecia Totalis gibi hastalıklar sonrası kaybedilen saçların yerine saç kökleri folikülü varmış gibi görünüm edilebilir.

5. Trikopigmentasyon 3D Saç Efekti uygulaması Bay-Bayan kellik sorunu yaşayan hemen hemen her yaştan herkes için uygun olan bir yöntemdir.

6. Sakal Seyrekliği olan yada sakalları hiç çıkmayan kişilerde aynı şekilde Sakal görünümü oluşturmak için Trikopigmentasyon 3D Saç Efekti uygulanır .

TrikoPigmentasyon 3D Saç Efekti İşlemi Uygulaması Ne Kadar Sürede Yapılır?

Trikopigmentasyon 3D Saç Efekti uygulama yapılacak açıklık alanına göre değişkenlik göstermektedir. 3 – 8 Saat kadar işlem sürer, uygulama alanı çok büyük ise 2 seansa bölünerek de yapıldığı olur.

TrikoPigmentasyon 3D Saç Efekti İşlemi Ağrılı Bir İşlemmidir?

Trikopigmentasyon 3D Saç Efekti işlemi öncesinde uygulama yapılacak bölgeye lokal anestezi kremi ile uyuşma sağlanır işlem sırasında kişi acı hissetmez kaldı ki lokal anestezi yapılmamış olsa dahi işlem mikro çalışılan bir işlem olduğu için çok hafif bir batma hissedebilir genellikle acımadığı yönünde geri bildirimler vardır.

TrikoPigmentasyon 3D Saç Efekti İşleminin Kalıcılık Süresi Ne Kadardır ?

Trikopigmentasyon 3D Saç Efekti işleminin kalıcılık süresini etkileyen bazı faktörler vardır örneğin;

  • Doğru tekniğin uygulanması
  • Kaliteli pigment ile çalışılmış olması
  • Kişinin cilt yapısı
  • Kişinin metabolizma hızı
  • İşlemin derinliği

Bütün bu maddelerin hepsi işlemin kalıcılık süresini pozitif yönde etkileyebilir. Yukarıda sayılan maddelerin hepsi yerinde ise ve her şey stabil ise 2 ila 7 sene arası kalıcılığı beklenmektedir. Bu süre profesyonel yapılmış uygulamalar için geçerlidir.

TrikoPigmentasyon 3D Saç Efekti İşleminden Sonra Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar Nelerdir?

Trikopigmentasyon 3D Saç Efekti uygulamasından sonra dikkat edilmesi gereken ilk 3 gün sudan muhafaza edilmesi gerekir. Önerdiğimiz bakım kremi ile günlük bakımı yapılabilir ilk 5 gün süre içerisinde 5 – 7 gün arası iyi bakılmış olursa cilt normale döner herhangi bir sorun yaşanmaz. İşlem sonrası solaryuma girilmemesi hamam, sauna, gibi ortamlarda bulununmaması gerekir. Direkt olarak güneşten korumalıdır.

TrikoPigmentasyon 3D Saç Efekti İşlemi Yaptırdıktan Sonra Kişi İsterse Silinebilir Mi?

Trikopigmentasyon 3D Saç Efekti yanlış ve başarısız yapılmış işlemlerde lazer ile silme işlemi yapılabilir önerimiz böyle bir işleme sahipseniz Mikropigmentasyon, Saç Simülasyonu ve Kalıcı Makyaj silme konularında ehilleşmiş tecrübe sahibi dermatolog bir doktor tercih edilmedilir. En başarılı sonuç bu şekilde olacaktır.

TrikoPigmentasyon 3D Saç Efekti Uygulama Ücretleri Nasıldır?

Trikopigmentasyon 3D Saç Efekti uygulaması uygulama yapılacak açıklık alanına göre ücretlendirmesi değişmektedir. Aynı zamanda uygulamayı yapacak uzman kişiye göre farklılık gösterebilir. Genel olarak ortalama 2 ila 6 Bin TL arasında değişmektedir.

Doğru ve net fiyat bilgisi için 0532 541 53 90  Whatsapp üzerinden

  • 2 Adet Yandan (Sağ ve Sol)
  • 1 Adet Önden
  • 1 Adet Üstten
  • 1 Adet Arkadan

Net ışıklı anlaşılır bir şekilde başınızın resimlerini göndererek fiyat bilgisi ve işlem ile alakalı detaylı bilgi alabilirsiniz.

TrikoPigmentasyon 3D Saç Efekti İşleminde Kullanılan Pigmentlerin ve Hijyenin Önemi Nedir?

Trikopigmentasyon 3D Saç Efektinde kullanılan pigmentler %100 Mineral doğal ve steril pigmentlerdir. İnsan vücudunun tolere edebileceği özelliklere sahiptir. Pigmentlerimiz dermatolojik olarak test edilmiş alarjen tersleri yapılmış mikrobiyal testleri yapılmış son derece güvenli pigmentlerdir.

Kesinlikle Dövme Boyası DEĞİLDİR! ve tavsiye etmiyoruz.

Sorunuz mu var ?

Sorularınızı bize gönderin cevaplayalım.